21-09-2018r. |

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2012 - 2013 » Festiwall filmu

Festiwall filmu

27-05-2013

Dnia 21 maja uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły, dzięki zaproszeniu Pani Joli Zabłockiej – dyrektorce Gminnej Biblioteki Publicznej w Smardzewicach, uczestniczyli w projekcie i  w warsztatach filmowych organizowanych przez SE-MA-FOR FILM FESTIVAL. Zgodnie z hasłem ” BLISKO CIEBIE!”  poznaliśmy tajniki i warsztat pracy ekipy filmowej- historię i współczesność. Duże wrażenie wywarły informacje dotyczące nagrań filmów animowanych( wiele zdjęć składa się na jedną minutę filmu, setki osób pracuje nad powstaniem 30 minutowego filmu).  Przedstawiane  filmy nie należą do filmów łatwych i lekkich w odbiorze – zmuszają do myślenia i zgłębiania ich istoty( „Piotruś i wilk”). Dla najmłodszych odbyła się projekcja na której dzieci obejrzały: „Misia Uszatka”, „Pingwina Pik-Poka”, „Kolorowy Świat Pacyka”, „Przygody Kota Filemona”, „Zaczarowany ołówek”. Swoją premierę miała w Smardzewicach najnowsza produkcja Semafora pt. Parauszek”. Projekcją adresowaną do gimnazjalistów buł set okazjonalny z okazji 65 lecia łódzkiej animacji połączony z prelekcją. Młodzież wysłuchała krótkiego wykładu na temat historycznego tła prezentowanych filmów i wkładu w rozwój rodzimej kinematografii.  Serdecznie dziękujemy Wszystkim dzięki, którym mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie kulturalnej.

IMG_4411 IMG_4424 IMG_4408z IMG_4419z IMG_4420z