15-12-2018r. |
Imieniny obchodzą: Niny, Celiny, Krystiany

Jesteś tutaj: Strona Główna » 2018 » Grudzień » 02

02-12-2018

Kochamy misie! Tak mówiły przedszkolaki z Twardej tuż przed Dniem Pluszowego Misia. W piątek, 23 listopada wszyscy ( dzieci i misie ) bawili się wesoło na okolicznościowym balu. Skoczna muzyka, zagadki, opowiadania, tańce w kole i parach oraz zabawy z pluszakami wypełniły przedszkolakom czas przedpołudniowy. Było wiele radości i chwalenia się swoimi misiami. Miło spędzony czas, w towarzystwie rówieśników, to sposób na zdobywanie nowych, dobrych doświadczeń.

Finałowy quiz na stulecie niepodległości

02-12-2018

W dniu 29 listopada uczniowie – ochotnicy z klas V SP wzięli udział w quizie podsumowującym projekt  „Rok dla niepodległej w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Smardzewicach”.

W losowaniu zostali podzieleni na trzy drużyny- brygady legionowe i przystąpili do rywalizacji. Opisali w  barwny sposób polską flagę, odpowiadali na pytania, dobierali odpowiedni kolor do ukochanego konia Józefa Piłsudskiego- Kasztanki, uzupełniali tekst piosenki patriotycznej.

Najwięcej jednak emocji wzbudziło polecenie przygotowania „wojskowej zaprawy porannej” dla legionistów, czyli serii ćwiczeń fizycznych potrzebnych do utrzymania właściwej kondycji żołnierskiej. Drużyny wykazały się dużą inwencją i wykorzystały nawet krzesełka jako ciężarki do ćwiczenia mięśni.

Wszyscy zostali nagrodzeni książkami historycznymi ufundowanymi przez Gminną Bibliotekę Publiczną i wręczonymi przez panią Jolantę Zabłocką, która była naszym gościem i członkiem jury.